Menu Zavrieť

Fotografujeme...

Zameriavam sa najmä na portréty ľudí, a to všetkých vekových kategórii – čiže nafotíme Vaše detičky, narodeninkové fotografie, rodinné fotografie, kľudne aj s Vašim psíkom, mačičkou či koníkom, podľa príležitosti vianočné či veľkonočné a takisto novorodenecké, ktoré sú nádhernou pamiatkou na prvé dni života.

Fotíme tiež svadby – portréty aj celý obrad s hostinou podľa dohody. Snúbencom často fotíme tzv. rande, čo sú predsvadobné fotografie, na ktorých sa často naučia prirodzene a bez stresu pózovať. Ale aj klasické zaľúbené párové fotografie alebo tehotenské fotografie pre budúcich rodičov. 

Fotografujeme aj „bežné“ portréty resp. booky – umelecké fotografie modeliek, budúcich modeliek ale najčastejšie obyčajných ľudí, akejkoľvek vekovej kategórie (nielen dievčatá, ale aj dámy v stredných rokoch), ktorí jednoducho chcú alebo potrebujú pekné a kvalitné fotografie. Fotíme aj glamour, akt a boudoir fotografie, biznis portréty napr. do životopisu, oznamká pre študentov a pod.

Kedy sa objednať?

Na každé fotografovanie sa prosím objednávajte minimálne 2-4 týždne vopred. V predvianočnom období ideálne aj 2 mesiace vopred. Na svadobné fotografovanie ideálne pol roka – rok vopred. Fotíme cez týždeň aj cez víkend.

 • Tehotenské fotografie sa fotografujú už v 7-8 mesiaci tehotenstva, od cca 30tt.
 • Novorodenci 7-14 deň od narodenia. Neskôr nám na fotení už nespinkajú a nedajú sa nám toľko polohovať. Ak Vám to nevadí, je možné detičky nafotiť aj staršie, 1-3 mesačné, fotografie ale budú už iné ako typické novorodenecké. V prípade klasických novorodeneckých fotografii sa prosím ohláste už počas tehotenstva a až sa Vám bábätko narodí, napíšte ešte z pôrodnice a spoločne nájdeme najbližší a najvhodnejší termín.
 • Vianočné fotenia fotíme o dosť skorej, čiže september-november. V decembri už len finišujeme s úpravou posledných záberov, len výnimočne stíhame ďalšie fotenia.
 • Ak chcete fotografie ako darček k určitému dátumu, prosím myslite na to, že Vám voľný termín častokrát nevieme dať hneď a najväčší čas zaberie úprava fotografii, čo môže trvať aj mesiac.
 • Darčekové poukážky vystavené na akúkoľvek sumu podľa priania vystavujeme celoročne kedykoľvek. O detailoch sa prosím informujte v správe. 

Rekvizity

Snažíme sa o čo najoriginálnejšie fotografie, a tak každému zákazníkovi vytvárame na mieru vlastnú kulisku. Využívame do nich veľa handmade produktov, ručne robené kvetované čelenky, ozdoby, máme rôzne druhy a farby stoličiek, desiatky pozadí, vianočné aj veľkonočné výzdoby, látky atď. Rekvizity sú reálne, nie sú vytlačené na pozadí.

Keďže ich máme naozaj veľmi veľa, je nutné sa dohodnúť na kuliske, farbách atď. aspoň pár dní vopred, aby sme vedeli všetko vopred pripraviť, keďže na fotení už potom nie sú možné dodatočné zmeny. Kuliska je za jedno fotenie možná len jedna, v určitých prípadoch a typu fotenia maximálne dve. Fotografujeme aj na obyčajných jednofarebných pozadiach (biele, šedé, čierne, príp. farebné), ktoré sú už vopred pripravené na každom fotení. 

Všetky rekvizity Vám, samozrejme, radi na fotení zapožičiame bez poplatku. Zapožičiavať oblečenie nie je v našich silách (okrem pár tehotenských šiat výlučne na fotenie), preto si prosím prineste vlastné. Každému zákazníkovi posielame všeobecný zoznam vecí podľa typu fotenia, ktoré odporúčame zobrať a ktorým sa môžete inšpirovať. 

 

Úprava a retušovanie fotografii

Nikto nie je dokonalý a dnešné moderné fotoaparáty ukážu doslova každú chybičku. Preto Vám všetky vybrané fotografie poctivo zretušujeme a upravíme. Intenzitu si ale určujete Vy – niekto chce retušovať menej a upraviť napr. len akné, zjemniť pleť a pod., iní chcú aj zoštíhliť, prípadne doplniť chýbajúci zub atď. Dávam si avšak záležať na tom, aby fotografia nekričala retušou, ale všetko vyzeralo nenápadne a prirodzene. 

Retušovať sa dá takmer hocičo – akné, farebné nerovnosti (začervenanie pleti, pigmentové škvrny), vrásky, ale možné je aj zoštíhlenie, odstránenie celulitídy, vybielenie zubov, pridanie chýbajúceho zubu, úprava „druhej brady“, odstránenie herpesu, znamienok, trčiace vlasy a pod. Všetko sa ale v rámci možností snažíme eliminovať už počas fotenia. Samozrejmosťou je aj retuš prostredia – odstránenie smietok zo zeme, zvlnené plátno atď. 

8

Priebeh fotenia

 • Najprv spolu dohodneme dátum, čas a miesto – buď ateliér alebo exteriér (prípadne nejaký interiér), a samozrejme, žáner. Za jedno fotenie niekedy stíhame aj viac žánrov (čiže napr. portrét, glamour a akt; alebo detské a rodinné fotografovanie). 
 • V prípade, že máte záujem aj o suchý styling vlasov a líčenie, je nutné dať vedieť vopred pri zajednaní dátumu a potom potvrdiť záujem aspoň dva dni pred fotením! Pri foteniach s deťmi je dôležité zabezpečiť aby na fotenie prišli minimálne o pol hodinu neskôr ako je dohodnuté líčenie – v opačnom prípade sú deti nervózne, a potom nespolupracujú.
 • Pár dní pred fotením si dohodneme prípadné kulisky, rekvizity, zašleme zoznam na inšpiráciu a môžete sa pripraviť na fotenie. 
 • Prosíme Vás, aby ste na fotenie prišli na čas, ideálne cca 5 minút pred dohodnutým časom – často máme pred Vami aj po Vás ďalšie fotenia a mali by sme na Vás menej času.
 • Celé fotenie zaberie cca od 1 hodinky do 3 hodín, v závislosti od žánru, prípadne spolupráce najmenších. Na fotení sme dve – fotím aj s asistentkou.
 • Vyskúšame oblečenie a doplnky, ktoré ste priniesli, skúsime rôzne formy svietenia, podľa toho, ktoré Vám najviac pristanú, rôzne pózy atď.
 • Hneď po fotení spoločne so zákazníkmi vyberáme najlepšie zábery, ktoré sa následne potom budú retušovať a upravovať. Neretušované a neupravené zábery nikdy neposkytujeme.
 • Na fotečky sa čaká cca 2 – 4 týždne, po ktorých Vám odovzdáme finálny balíček, prípadne aj zašleme elektronicky nahrané na internete.

Finálny výstup z fotenia

Po posprodukcii fotografii od nás dostanete elegantný darčekový balíček s DVD-čkom a malým prekvapením

Na DVD nájdete všetky zretušované a upravené fotografie v minimálne troch variáciách – klasickú verziu so základnou úpravou, čierno-bielu verziu a takisto minimálne jednu extra verziu s inou, kreatívnejšou úpravou – aby sme vyhoveli každému vkusu. 

Všetky fotografie budete mať vo verzii na TLAČ aj vo verzii na WEB

V prípade vianočných, veľkonočných, novorodeneckých alebo narodeninových fotografii aj dve grafické pohľadnice, resp. oznámenia zadarmo (v prípade odberu viacerých fotografii, pohľadníc viac). 

Ak si vyberiete aj podobné fotografie, spojíme ich navyše do nesmierne obľúbených setov resp. koláží – z dvoch alebo viacerých fotografii – napríklad na titulku na Váš Facebook – ako darček zadarmo.

Fotografie Vám netlačíme – nenútime tlač zákazníkom, ktorí o ňu záujem nemajú alebo vedia, že fotky v takejto forme nevyužijú a nemusíte zbytočne čakať na ich dodanie o niekoľko týždňov navyše. Je tak plne na Vás, ktoré verzie chcete využiť, prípadne, ktoré si chcete vytlačiť a na aký účel – či už to budú fotoknihy, plátna, hrnčeky alebo klasické fotografie podľa požadovanej veľkosti. Tlač je možná na všetky účely – veľkostne kľudne aj až na billboard 🙂 

Ak máte záujem o tlač fotografii vieme Vám odporúčiť kvalitnú a lacnú tlač podľa konkrétneho účelu. V štandardných rozmeroch stojí fotka cca 0,06 až 0,30 centov za kus, prípadne skúste zvážiť asi najobľúbenejšiu a najmodernejšiu formu tlače – fotoknihy, kde sa cena pohybuje podľa veľkosti fotoknihy a počtu strán v desiatkach eur.

 

Vždy sa veľmi teším, ak mi dovolíte dať aspoň niektoré Vaše fotečky aj na stránku či FB a o to viac, že mi to bez problémov dovolí naozaj valná väčšina z Vás. Vážim si Vašu dôveru a vždy všetky fotografie vidíte prví Vy a nikdy ich nedávam na net bez toho, aby som sa Vás na to spýtala a aby ste si ich mali možnosť pozrieť vopred. 🙂 

Pred a po

Potiahnite sliderom v strede obrázka doprava a doľava.

Before After Before and after, pred a po, fotografiaBefore and after, pred a po, fotografia
Before After pred2po4
Before After
Before After Before and afterBefore and after
Before After Before and after, pred a po, fotografiaBefore and after