Menu Zavrieť

Informácie/FAQ

Všetko, čo potrebujete vedieť, čo sa nás najčastejšie pýtate a čo môže byť pre Vás užitočné.

Svadobný portrét

Čo fotografujeme?

Som rodinná, detská, portrétna a svadobná fotografka – zameriavam sa teda na portrét či už na oznamká alebo portréty a glamour fotky len tak „pre radosť“, párové a predsvadobné fotografie, svadobné portréty aj celú svadobnú reportáž, tehotenské, rodinné, novorodenecké a detské fotografie alebo tématické vianočné či narodeninové s rekvizitami. Občas v prípade voľného času nafotíme aj nejakú oslavu, 1. sv. prijímanie, produkt alebo reklamu. 

Párove fotenie

Kde fotíme?

Ateliérové fotenie realizujeme v Moravskom Svätom Jáne, no bežne sa presúvame za fotením po celom západnom Slovensku – Záhorí a okolí, aj v blízkom Rakúsku a na Morave. Medzi primárne lokality patria okresy Malacky, Senica, Skalica.

Tehotenske fotenie

Kedy sa objednať?​

Štandardne dávame termín na fotenia 2-5 týždňov od objednania. V predvianočnom období sa je treba objednať radšej aj 2 mesiace vopred.

 • Tehotenské fotografie sa fotografujú najlepšie v 7-8 mesiaci tehotenstva, od cca 30tt. 
 • Novorodencov fotíme 5-14 deň od narodenia. Objednáva sa počas tehotenstva, fixný termín sa rezervuje z pôrodnice. Neskôr bábätká na fotení už nespinkajú a nedajú sa nám toľko polohovať. Ak Vám to nevadí, je možné detičky nafotiť aj staršie, 1-4 mesačné, fotografie ale budú už trošku iné ako typické novorodenecké, prípadne sa fotia lifestylovo. 
 • Vianočné fotenia fotíme o dosť skorej, čiže začiatok septembra až koniec novembra. V decembri už len dokončujeme úpravu posledných záberov, hláste sa kľudne už v auguste-septembri. Jedná sa o najviac frekventované obdobie, tu je skoršia rezervácia doslova nutnosť.
 • Na svadobné fotografovanie ideálne pol roka – rok vopred, „magické“ dátumy aj skôr.
 • Ak chcete fotografie pre niekoho ako darček k určitému dátumu, prosím myslite na to, že Vám voľný termín častokrát nevieme dať hneď a najväčší čas zaberie úprava fotografii, čo môže trvať aj 2-4 týždne.
 • Darčekové poukážky vystavené na požadovanú sumu vystavujeme celoročne kedykoľvek prakticky do dňa, max dvoch, platnosť mávajú od pol roka po rok v závislosti od ceny a dohody.
Newborn

Rekvizity na fotenie​

Snažíme sa o čo najoriginálnejšie fotografie, a tak robievame aj tématické kulisky na rôzne žánre fotenia. Využívame do nich veľa handmade produktov, ručne robené kvetované čelenky, ozdoby, máme rôzne druhy a farby stoličiek, niekoľko desiatok pozadí, vianočné aj veľkonočné výzdoby, látky atď. Rekvizity sú reálne, nie sú len vytlačené na pozadí.

Keďže ich máme naozaj veľmi veľa, je nutné sa dohodnúť na kuliske, farbách atď. aspoň pár dní vopred, aby sme vedeli všetko vopred pripraviť a vyhľadať v skladoch, na fotení už potom nie sú možné dodatočné zmeny. Kuliska je za jedno fotenie vždy max jedna. Fotografujeme aj na obyčajných jednofarebných pozadiach (biele, šedé, čierne), ktoré sú už vopred pripravené na každom fotení. Všetky rekvizity Vám, samozrejme, radi na fotení zapožičiame bez dodatočného poplatku. 

Tehotenske fotenie, rekvizity, šaty na fotenie

Čo si obliecť, priniesť​

V prípade záujmu požičiavame šaty určené na tehotenské fotenia, fotenia s bábätkom alebo umelecké portréty. Požičanie týchto šiat je za drobný poplatok a treba ich dohodnúť pár dní vopred. Inak si treba oblečenie priniesť vlastné – každému zákazníkovi posielame všeobecný zoznam vecí, ktoré odporúčame, podľa typu fotenia, o ktoré sa jedná – iné oblečenie je vhodné na tehotenské, iné na rodinné. 

Tehotenské fotenie

Úprava a retušovanie fotografii​

Všetky vybrané fotografie poctivo upravujem a retušujem profesionálnymi technikami retuše. Intenzitu si ale určujete Vy – niekto chce retušovať menej a upraviť napr. len akné, zjemniť pleť a pod., iní chcú aj zoštíhliť, prípadne doplniť chýbajúci zub atď. Dávam si avšak záležať na tom, aby fotografia nekričala retušou, ale všetko vyzeralo nenápadne a prirodzene a fotka vyzerala, že retušovaná ani nie je.

Retušovať sa dá takmer hocičo – akné, farebné nerovnosti (napr. začervenanie pleti), vrásky, ale možné je aj zoštíhlenie, odstránenie celulitídy, vybielenie zubov, pridanie chýbajúceho zubu, úprava „druhej brady“, odstránenie herpesu, trčiace vlasy a pod. Všetko sa ale v rámci možností snažíme eliminovať už počas fotenia. Samozrejmosťou je aj retuš prostredia – odstránenie smietok zo zeme, zvlnené plátno, v exteriéri nežiadúce objekty atď. Prosím, berte ale na vedomie, že nie všetko je v silách fotografa upravovať v posprocese, preto je Vaša domáca príprava a spolupráca na fotení nutná.

Svadby, svadobné fotenie

Priebeh fotenia​​

 • Najprv spolu dohodneme druh fotografie, dátum, čas a miesto – buď ateliér alebo exteriér. 
 • V prípade, že máte záujem aj o suchý styling vlasov a líčenie, je nutné dať vedieť vopred pri zajednaní dátumu a potom potvrdiť záujem aspoň dva dni pred fotením! Pri foteniach s deťmi je dôležité zabezpečiť aby na fotenie prišli minimálne o pol hodinu neskôr ako je dohodnuté líčenie – v opačnom prípade deti nespolupracujú.
 • Pár dní pred fotením si dohodneme prípadné kulisky, rekvizity, zašleme zoznam na inšpiráciu a môžete sa pripraviť na fotenie. 
 • Prosíme Vás, aby ste na fotenie prišli na čas, ideálne cca 5 minút pred dohodnutým časom – väčšinou máme pred Vami aj po Vás ďalšie fotenia a mali by sme na Vás menej času.
 • Celé fotenie zaberie cca od 30 minút do 2-3 hodín, v závislosti od druhu fotenia, no v prípade fotenia detí je dĺžka prispôsobená spolupráci najmenších. Na fotení sme dve – fotím aj s asistentkou.
 • Vyskúšame oblečenie a doplnky, ktoré ste priniesli, skúsime rôzne formy svietenia, podľa toho, ktoré Vám najviac pristanú, rôzne pózy atď. 
 • Hneď po fotení spoločne so zákazníkmi vyberáme v ateliéri najlepšie zábery, ktoré sa následne potom budú retušovať a upravovať. Neretušované a neupravené zábery sú neúplná práca, a preto ich teda nikdy neposkytujeme.
 • Na fotografie sa čaká cca 2 – 4 týždne, po ktorých Vám odovzdáme finálny balíček s DVD a zašleme elektronicky nahraté na cloude. V prípade, že ich chcete poslať poštou alebo dať aj na USB, účtujeme si dodatočné poplatky podľa aktuálneho cenníka.
Detské a rodinné fotenie

Finálny výstup z fotenia​

Po posprodukcii fotografii od nás dostanete elegantný darčekový balíček s DVD-čkom a elektronický link na cloud.

Na DVD nájdete všetky zretušované a upravené fotografie v minimálne troch variáciách – klasickú verziu so základnou úpravou, čierno-bielu verziu a takisto minimálne jednu extra verziu s inou, kreatívnejšou úpravou – podľa toho, čo sa mi na fotografiu hodí, páči a umelecky mi ladí ako fotografke.

Všetky fotografie budete mať vo verzii na TLAČ aj vo verzii na WEB

V prípade vianočných, veľkonočných, novorodeneckých alebo narodeninových fotografii aj dve grafické pohľadnice, resp. oznámenia zadarmo (v prípade odberu viacerých fotografii, pohľadníc dodávam viac). 

Ak si vyberiete aj podobné fotografie, spojíme ich navyše do obľúbených setov resp. koláží – z dvoch alebo viacerých fotografii.

Fotografie Vám nevytlačíme – nenútime tlač zákazníkom, ktorí o ňu záujem nemajú alebo vedia, že fotky v takejto forme nevyužijú a nemusíte zbytočne čakať na ich dodanie o niekoľko týždňov navyše. Je tak plne na Vás, ktoré verzie chcete využiť, prípadne, ktoré si chcete vytlačiť a na aký účel – či už to budú fotoknihy, plátna, hrnčeky alebo klasické fotografie podľa požadovanej veľkosti. Tlač je možná na všetky účely a rozmery.

Ak máte záujem o tlač fotografii vieme Vám odporučiť kvalitnú a lacnú tlač podľa konkrétneho účelu. V štandardných rozmeroch stojí fotka cca 0,06 až 0,30 centov za kus, prípadne skúste zvážiť asi najobľúbenejšiu a najmodernejšiu formu tlače – fotoknihy, kde sa cena pohybuje podľa veľkosti fotoknihy a počtu strán v desiatkach eur.

Vždy sa veľmi teším, ak mi dovolíte dať aspoň niektoré Vaše fotografie aj na stránku či FB a o to viac, že mi to bez problémov dovolí naozaj valná väčšina z Vás. Vážim si Vašu dôveru a vždy všetky fotografie vidíte prví Vy a nikdy ich nedávam na net bez toho, aby som sa Vás na to spýtala a aby ste si ich mali možnosť pozrieť vopred práve Vy. 🙂

Ak máte záujem o fotenie, kontaktujte nás